VivaGym, A. Strazdelio g.1, Vilnius. +370 612 83495

Saimonas Banys / ASMENINIS TRENERIS

 

Susipažinkim.

 

Mano sportinė karjera prasidėjo dar vaikystėje, nuo 9 metų. Turėjau vyresnį brolį, kuris visada rodydavo man pavyzdį, tuo pačiu susidomino ir boksu, ir būtent jis buvo tas žmogus, kuris pastūmėjo pasirinkti šią sporto šaką. Buvau aktyvus vaikas, todėl niekada nevengdavau fizinės veiklos. Aktyviai dalyvaudavau mokyklos sporto renginiuose, turėjau gerus fizinius duomenis ir stiprų charakterį, tad man puikiai sekdavosi. Kurį laiką lankiau dviračių sportą, tačiau kovinės sporto šakos vis tik žavėjo labiau. Be abejo, įtaką padarė ir koviniai filmai, kuriuose vaidino Žanas Klodas Van Damas, Sylvesteris Stalone, Bruce Lee ir kiti. Mano -vaiko akimis — jie buvo tikri herojai… Norėjau būti toks, kaip jie. Taigi, dėl savo pasirinkimo abejonių nebuvo. Buvau tikras, kad boksas yra tai, ko man reikia. 

 

Pradėjęs lankyti bokso treniruotes, įgavau daugiau pasitikėjimo savimi. Norėjau būti stiprus ir pranašesnis už kitus savo bendraamžius. Būtent treniruotės išugdė manyje savikontrolę, discipliną ir charakterio bruožus, kurie padeda ne tik sporte, bet ir gyvenime. Treniruojantis neabejotinai padidėjo mano fizinis pajėgumas, judesio laisvė, išmokau valdyti savo kūną, jį jausti. Palaipsniui, tai tapo mano gyvenimo būdu ir susiformavo rimtas požiūris į sportą. Treneris matė manyje potencialą, todėl pradėjau aktyviai dalyvauti varžybose. Iš pradžių rajoninėse varžybose, įvairiuose jaunučių, jaunių, jaunimo turnyruose, Lietuvos čempionatuose, kol galiausiai patekau į Lietuvos vyrų bokso rinktinę ir tapau du kart Lietuvos vyrų čempionu. Įveikiau pajėgiausius šalies boksininkus, tarp jų ir 2012 metų olimpinių žaidynių prizininką Evaldą Petrauską, kuris vaikystėje buvo didelis mano autoritetas. Patirties sėmiausi iš visur: dalyvaudavau įvairiose stovyklose, varžybose, čempionatuose su pajėgiausiais pasaulio boksininkais. 

 

Šiuo metu bokso varžybose dalyvauju mažiau, tačiau sportas ir aktyvus gyvenimo būdas užima svarbią vietą mano gyvenime.  

 

 

Ką galiu pasiūlyti?

 

Savo žiniomis ir patirtimi noriu pasidalinti ir su kitais. Daugelis mano, kad boksas tai sporto šaka reikalaujanti skaudžių traumų, sulaužytų nosių ir yra kaip gatvės muštynės. Noriu pakeisti žmonių požiūrį į šią sporto šaką, kad tai nėra tik „muštynės“, boksas kaip menas ar mokslas, kurio reikia mokytis ir analizuoti. Noriu padėti žmonėms, kurie nėra ir nesiekia tapti profesionaliais kovotojais — sustiprėti, išmokti įveikti savo baimes, stiprinti charakterį, ryžtą bei užsispyrimą, susitelkti tik ties tuo, ko mokinamasi, pabėgti nuo savo minčių ir kasdieninės rutinos.

 

Pagrindiniai sportiniai pasiekimai:

 

2017 m. – 2018 m. vyrų Lietuvos čempionas;

2018 m. Pasaulio naftos šalių čempionatas, 3 vieta (Chanty, Mansiskas, Rusija);

2019 m. jaunimo iki 22metų Europos čempionatas, 9-16 vieta (Vladikaukazas, Rusija); 2017 m. vyrų Europos čempionatas (Charkovas, Ukraina);

2017 m. – 2018 m. jaunimo iki 22metų Europos čempionatas (Rumunija);

2016m. Europos jaunimo čempionatas (Anapa, Rusija); 

2016 m. Pasaulio jaunimo čempionatas (Sankt Peterburgas, Rusija); 

2014 m. Europos jaunių čempionatas (Anapa, Rusija); 

2015 m. Europos jaunimo čempionatas, 5vieta (Kolobzergas, Lenkija).

Kitų įvairių tarptautinių turnyrų prizininkas ir nugalėtojas.